O MNIE


Kolekcjonuję piosenki. Szukam słów i muzyki, które robią różnicę.
Gram na gitarach i śpiewam. Komponuję, piszę teksty i tłumaczę.
Spotykam się ze Słuchaczami na płytach, w Internecie i podczas koncertów, pomagając im zostawić kłopoty codzienności za sobą.
Zajmuję się piosenkami ponieważ to w nich pulsują najszczersze opowieści o ludziach.
Kiedy pierwszy raz podczas śpiewania piosenki ujrzałem wśród mojej widowni łzy wzruszenia, a wzdłuż swojego kręgosłupa poczułem ciepły dreszcz emocji, zrozumiałem że właśnie to chcę ludziom dawać jak najczęściej.


KONCERTY

20/05/2022 – Gródek n.Dunajcem – solo w Bibliotece
21/05/2022 – Jamna – solo w Schronisku Dobrych Myśli
22/05/2022 – Nałęczów – duet w Muzeum Bolesława Prusa
29/05/2022 – Tychy – spektakl pt. „Stachura. Między mną a mgłą” (reż. Jerzy Satanowski)
31/05/2022 – Libiąż – solo w Centrum Kultury
11/06/2022 – Brzeziny – duet w Miejskim Domu Kultury
16/07/2022 – Gorajec – solo na Festiwalu Folkowisko


BIO

Ślązak mieszkający w Warszawie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieodmiennie towarzyszy mu gitara.

Laureat kilkunastu festiwali piosenki, m.in. 

  • Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, 
  • Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie, 
  • Spotkania Zamkowe w Olsztynie, 
  • Festiwal Twórczości „Korowód” w Krakowie, 
  • Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu, 
  • Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku,
  • Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Święto Wolności” w Gdańsku.

Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia oraz transmitowanych w TV (2011-2016). Autor cotygodniowej audycji „60do40” w Radiu Rzeszów (2021), gdzie eksplorował świat piosenek z tekstem nieco ważniejszym od muzyki.

Współpracował z takimi artystami jak Jaromír Nohavica, Andrzej Poniedzielski, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski, Marcin Partyka, Jerzy Satanowski czy Bogusław Sobczuk.

Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (DALMAFON, wyd. 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. W nagraniu wzięli udział Piotr Machalica i Joanna Lewandowska.

W 2018 wydał – razem z zespołem Chwila Nieuwagi – płytę „Morawska Brama” będącą zestawem piosenek autorów czeskich. Nowe tłumaczenia, jakie przygotował na tę okazję ze swoją żoną Joanną Leńczuk, uzyskały aprobatę autorów, w tym Jaromíra Nohavicy, który zaprosił Kubę jako gościa na swoje polskie koncerty.

W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu” z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał. Pod koniec 2021 ukazał się album poświęcony poezji św. Teresy z Lisieux, na którym kompozycje Kuby Blokesza nagrali m. in. Marcin Wyrostek, Renata Przemyk, Kasia Moś, Joanna Słowińska, Maciej Balcar, Piotr Kupicha, czy Andrzej Lampert

Podczas pandemii, przeniósł swoją działalność do Internetu, tworząc serię „Liga Mistrzów”. Śpiewa w niej regularne, pełne recitale poświęcone mistrzom piosenkopisarstwa. W ponad 30 koncertach rozbrzmiały już piosenki takich twórców jak: Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Kuba Sienkiewicz, czy Jacek Kaczmarski i wielu innych. Filmy na jego kanale zostały wyświetlone już ponad 2 000 000 razy i zgromadziły 8000 subskrybentów.

LINKI

MOJA MUZYKA


KONTAKT

Małgorzata Skorupska – booking
tel.: +48 797 917 645
mail: piosenka_poetycka@interia.pl