9 lipca 2019, godz. 20:30

KOKOTEK (LUBLINIEC)

Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA, Osiedle Posmyk 5, 42-700 Lubliniec
bilety – informacja na stronie

szczegóły POD TYM LINKIEM


musical JAK OGIEŃ

We wtorek wieczorem pod wielkim namiotem na głównej scenie wystawiony zostanie musical “Jak ogień”. Opowiada on historię proroka Eliasza, proroka Jahwe, który zmagając się z własnymi wątpliwościami i rozpaczą, wyrusza do swojego króla i narodu, by przypomnieć im o Bożej miłości. Misji Eliasza towarzyszą niezwykłe znaki i cuda. Jego słowo jest jak ogień. Ogień, który rozpala Izraelitów nową gorliwością wiary. Historia Eliasza to metaforyczna opowieść o ludziach, o każdym z nas w czasach wielu możliwości, różnorakich filozofii i religii, kiedy “próba wiary” wydaje się szczególnie trudna. Jednak nie jesteśmy sami. Bóg zsyła nam Ducha Świętego, który rozpala w nas ogień Bożej miłości.

Muzykę do spektaklu skomponował specjalnie na Światowe Dni Młodzieży 2016 rybnicki kompozytor i aranżer, Piotr Kotas. W rolę proroka Eliasza wcielił się znakomity wokalista Jakub Blokesz. Pozostałe role również przypadły w udziale artystom pochodzącym z Rybnika lub mieszkającym nieopodal. Są to Dominika Kierpiec-Kontny, Martyna Czech (wokalistka zespołu Chwila Nieuwagi), Piotr Tłustochowicz oraz Kamil Owczarek. Solistom towarzyszy na scenie Zespół Wokalny 6 na 6, zaś instrumentalnym trzonem widowiska jest zespół Chwila Nieuwagi oraz Wielka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Piotra Kotasa. Nie zabraknie również tancerzy – Zespół Taneczny Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L.Solskiego w Krakowie i Wydziału Teatru i Tańca PWST w Bytomiu.

Autorem scenariusza jest ksiądz Wojciech Iwanecki, za reżyserię odpowiada zaś Paweł Kontny. Scenografia: Aleksander Smoliński; choreografia: Anna Kądziołka; wizualizacje: Katarzyna Jendrośka Goik. To wyjątkowe widowisko muzyczno-aktorskie gromadzi na scenie około 100 artystów. Premierowy spektakl zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i recenzji prasowych.