25 listopada 2018, godz. 17:00

TARNOBRZEG

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega
Wstęp wolny

szczegóły POD TYM LINKIEM


koncert solowy
WOLNOŚĆ JEST W NAS – piosenki Jacka Kaczmarskiego

Kuba Blokesz z piosenkami Jacka Kaczmarskiego powiązany jest od początku swojej kariery. Wygrywał laury w największych konkursach poświęconych twórczości barda polskiej wolności.

Recital obejmuje piosenki ze wszystkich etapów twórczości Kaczmarskiego. Znajdują się w nim utwory opisujące dzieła malarskie, wydarzenia historyczne, ale i zwykłych prostych ludzi. Wszystko opowiadające o zmaganiach człowieka z wolnością.

Jacek Kaczmarski – Polak, którego pieśni towarzyszyły Polsce oraz społeczeństwu w walce o wolność i suwerenność narodu. 100 lat od odzyskania niepodległości, Kuba Blokesz przypominając ponadczasowe pieśni największego i najważniejszego barda w historii naszego kraju celebruje tak ważną dla nas wszystkich rocznicę.

Program recitalu obejmuje przekrojowy repertuar z całej kariery Jacka Kaczmarskiego, od “Encore, jeszcze raz” (1977) do “Lotu Ikara” (2000). Jak dzisiaj postrzegamy wolność? Posługując się niebanalnymi, ale wiernymi oryginałowi interpretacjami tekstu i kompozycji, Kuba Blokesz, ustami wielkiego poety, opowie o naszych osobistych próbach zrozumienia wolności.